Masáž klasická

V úvodu si povíme něco o klasické masáži, aby jste měli představu jak na Vás bude působit a následně se dočtete, jaké jsou účinky masáže na jednotlivé části Vašeho těla.

Masáž je nejstarším a nejjednodušším způsobem léčby. Je ve svém účinku stimulující, nebo uklidňující a to podle rychlosti a důraznosti, s jakou se provádějí masážní pohyby. Masáž může člověka povzbudit, aktivizovat ho a připravit na sportovní výkon, nebo naopak se vede masáž k relaxaci a navození velkého uvolnění.

Masáž uvolňuje psychické napětí, zmírňuje bolest hlavy, uvolňuje křečovitě stažené a rozbolavělé svaly, odstraňuje nespavost, zlepšuje podmínky pro svalovou a kloubní činnost, čímž dochází ke zvětšení rozsahu kloubní pohyblivosti, dále usnadňuje odtok zplodin a únavových látek z těla. Masáž působí na povrch těla, ale ovlivňuje příznivě i vnitřní orgány. Dochází ke zvýšení výživy kožních buněk. Masáž hlavně však navodí pocit uvolnění a pohody a tím se spustí proces zotavení.

Doporučuje se pro celkové uvolnění a zotavení provádět masáž celého těla, je však možno provádět i masáž částečnou.

Masáž zad - až 70% bolestí zad je způsobeno stresem, na zádech se rozbíhají nervové dráhy vycházející z míchy do všech částí těla, proto důkladná masáž zad má okamžitý efekt a většina lidí po ní prožívá pocit velké úlevy.

Masáž šíje - v dnešní době především stres a sedavé zaměstnání způsobují zatuhnutí šíjového svalstva. Ale také pocity zlosti a smutku, které v sobě dusíme a vědomě je tak potlačujeme, způsobují stažení svalů v oblasti krku - máme stažené hrdlo a vědomě tak potlačujeme své pocity, ramena ohýbáme dopředu pod návalem starostí, nebo je ze strachu vytahujeme až k uším. I po masáži této partie se klientovi výrazně uleví a odchází s úsměvem.

Masáž dolních končetin - jsou nejzatíženější částí našeho těla, stále nás někam nosí, a přesto jim není věnována taková péče, jakou si zasluhují. Že bychom pro ně měli včas něco sami od sebe udělat, si často uvědomíme až tehdy, když se ozve bolest. S problémy s dolními končetinami mohou být spjaty i bolesti zad. Po důkladné masáži jedné dolní končetiny si uvědomíte jaké tíhy jste se najednou zbavili a oč máte končetinu lehčí, než ještě stále nenamasírovanou.

Masáž horních končetin - prostřednictvím horních končetin vyjadřujeme své nejsilnější pocity, prokazujeme lásku objímáním, dáváním, ochraňováním, nebo hlazením, ale i naopak - projevujeme jimi svou nenávist nebo agresivitu, a to údery, strkáním, hrozbou pěstí apod. Nepřekvapí tedy, že masáží horních končetin se poskytne klientovi výrazný osvobozující a uvolňující požitek, zvláště těm, kteří mají sklon k potlačování svých pocitů.

Masáž hrudníku a břicha - v oblasti břicha a hrudního koše je uložena většina nejdůležitějších životních orgánů, včetně srdce. Sídlí zde i centrum dýchání - mnoho lidí dýchá pouze povrchově. Masáž hrudníku a břicha se tedy soustřeďuje na naše nejdůležitější centra, kterým přináší uvolnění. Masáž břicha zmírňuje špatné trávení, uklidňuje nervy a má vliv na zlepšení funkcí vnitřních orgánů (především střev). Tento typ masáže odplavující stres a napětí v oblasti břicha a hrudníku je obzvláště vhodný pro psychicky a citově zatížené osoby nebo pro jedince, kteří fyzicky namáhají tyto svalové partie.

Jak často na masáž? - max.2 x za týden až min. 1 x za týden - při obtížích, 1 x za týden až 1 x za 2  týdny - jako prevence


Masáž je vhodná: při regenraci těla, uvolnění, proti únavě, uvolnění ztuhlých a bolestivých svalů, jako prevence, při artrózách, při revmatických potížích, při bolestech kloubů a páteře, při podrýžděnosti, depresi, nespavosti, špatné náladě.

Maséra je nutno informovat o svém zdravotním stavu, který může být pro masáž úplně nevhodný, nebo částečně nevhodný a masáž se tomu tedy vhodně uzpůsobí: při nádorových onemocněních, při postižení kůže chorobným zánětem, akutní stavy (horečka, viróza,infekce), problémy se srážlivostí krve a kornatění tepen, velké varixy (křečové žíly),  záněty žil, svalů a kloubů, choroby srdce (infarkty, srdeční arytmie,vysoký krevní tlak), těžké stavy plicní a kostní tuberkulózy, onemocnění žlučníku a močových cest, opilost, požití psychotropních látek, zácpa, gravidita (pro masáž se zvolí jiná poloha), šestinedělí, menstruace

Pokud se  Vám stane a při masáži se dostaví pocit nevolnosti, nebo jakékoliv další nepříjemné pocity, musíte ihned o tomto stavu informovat maséra provádějícího !!!

Délka masáže 30, 60 a 90 min, dle přání klienta.


Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky